Інститут промислових та бізнес технологій
Українського державного університету науки і технологій

Четверта координаційна зустріч та семінар учасників та партнерів проекту CERES ?ЦЕНТР ПЕРЕДОВИХ ЗНАНЬ ДЛЯ МОЛОДИХ ВЧЕНИХ?

Четверта координаційна зустріч та семінар учасників та партнерів проекту  CERES ?ЦЕНТР ПЕРЕДОВИХ ЗНАНЬ ДЛЯ МОЛОДИХ ВЧЕНИХ?

З 12 по 14 жовтня 2015 року у Національному транспортному університеті (м. Київ) відбулася четверта координаційна зустріч та семінар учасників і партнерів проекту CERES, який фінансується за підтримки Європейської Комісії.

Нагадаємо, що цей проект охоплює низку вітчизняних та білоруських ВНЗ, а у якості партнерів з боку Європейського Союзу виступають Жилінський університет (м. Жиліна, Словаччина), Падерборнський університет (м. Падерборн, Німеччина) та Технологічний університет Брно (м. Брно, Чеська республіка). З боку нашої держави, при активному сприянні Міністерства освіти і науки України, у проекті беруть активну участь Національний транспортний університет (м. Київ), Національна металургійна академія України, Запорізький національній технічний університет, Дослідно-виробнича компанія Радій (м. Кіровоград). Білоруські партнери представлені наступними ВНЗ та дослідними інститутами: Білоруський державний університет інформатики і радіоелектроніки (м. Мінськ), Гомельський державний університет ім. Ф. Скорини, Брестський державний технічний університет, Об’єднаний інститут проблем інформатики НАН Білорусі.

На зустрічі у Києві Національну металургійну академію України представляли к.е.н., асистент кафедри економічної кібернетики Ганна Трофименко, к.т.н., доцент кафедри електрометалургії Олександр Жаданос і старший менеджер проектів відділу міжнародного співробітництва Ірина Сорокіна.

В рамках виконання проекту, для поширення знань в університетах, зміцнення співробітництва між молодими вченими ВНЗ та промисловими підприємствами, заплановано створення Центрів провідного досвіду для молодих вчених у ВНЗ України і Білорусії.

На організованих у рамках зустрічі семінарах учасники ділилися досвідом створення подібних Центрів, напрямками їх діяльності та стратегією розвитку. Представники нашої академії доповіли про власний досвід організації Центру молодих вчених, який безпосередньо вже функціонує у НМетАУ та направляє свої зусилля на координацію взаємодії між молодими вченими академії і науковцями провідних металургійних підприємств. Доповідь Ганни Трофименко, яка, власне, керує роботу Центру в нашій академії,  викликала великий інтерес серед колег, що спричинило багато запитань та корисних порад, щодо розвитку Центру.

Впродовж 3-х насичених робочих днів зустрічі, учасники ознайомилися не тільки з результатами реалізації проекту CERES у ВНЗ-партнерах, а також мали змогу прослухати цікаві доповіді представників проекту FKTBUM -«Сприяння трикутнику знань в Білорусі, Україні і Молдові», мета якого - формування системи знань у керівників ВНЗ про сучасні підходи до організації і менеджменту трикутника знань.

За результатами дискусій по проекту CERES було окреслено план подальших дій реалізації проекту, а саме: погоджено створення у кожному ВНЗ віртуального інтернет-порталу для розповсюдження результатів наукової роботи молодих вчених та запропоновано проведення наукових конференцій, семінарів у інтерактивному режимі, що буде сприяти основній меті проекту – більш тісній співпраці молодих вчених у міжнародному просторі та розвитку співпраці з молодими фахівцями промислових підприємств.

Вважаємо, що подібні зустрічі в рамках проектів, які підтримуються Європейським Союзом, є ефективним майданчиком для налагодження контактів та партнерських відносин між вченими різних країн.

Дякуємо нашим партнерам з Національного транспортного університету за відмінну організацію семінарів та координаційної зустрічі, теплий прийом і культурну програму.

 

К.т.н., доц каф. електрометалургії Жаданос Олександр

К.т.н., ас. каф. економічної кібернетики Трофименко Ганна

Менеджер проектів відділу міжнародного співробітництва Сорокіна Ірина

Інформаційні повідомлення


Кафедра електрометалургії ім. акад. М.І.Гасика