Інститут промислових та бізнес технологій
Українського державного університету науки і технологій

Важлива подія на Нікопольському факультеті НМетАУ

Важлива подія на Нікопольському факультеті НМетАУ

29 березня 2018 р. на Нікопольському факультеті НМетАУ відбувся Обласний семінар "Пошук шляхів поліпшення ефективності соціального партнерства НМетАУ з роботодавцями Нікопольського регіону та Дніпропетровської області, в т.ч. через формування і реалізацію регіональних та обласних програм професійної перепідготовки та соціальної адаптації учасників бойових дій", організований Нікопольським регіональним центром моніторингу освіти і соціального партнерства (директор - С.М. Зінченко) та Інститутом інтегрованих форм навчання (директор - Т.С. Хохлова) за підтримки керівництва академії та місцевих органів влади. На семінар були запрошені представники кадрових служб провідних підприємств м. Нікополя і регіону (ПАТ "НЗФ", "Інтерпайп-Нікотьюб", "Сентравіс", "Марганецький ГЗК", "Покровський ГЗК" та ін., всього - близько 20), а також представники міської та районної адміністрацій м. Нікополя. Цей захід - продовження послідовної роботи Нікопольського факультету (Інституту інтегрованих форм навчання) зі зміцнення позицій НМетАУ як лідера на ринку освітніх послуг регіону.

Стислий відеорепортаж про подію від ТРК МГОК TV - https://www.youtube.com/watch?v=OovdZxK6xOg             Новина на сайті Облдержадміністрації        На сайті "Лица"

 БІЛЬШ ДЕТАЛЬНО >>>

Інформаційні повідомлення


Ще не так давно на Нікопольському факультеті НМетАУ відбулося урочисте посвячення в студенти НМетАУ, про що на сайті академії був розміщений детальний репортаж (https://nmetau.edu.ua/ru/mfac/i3002/p-3/e2646). Особливістю контингенту, прийнятого на навчання у 2017 році, було те, що серед зарахованих абітурієнтів були кілька десятків колишніх воїнів - учасників АТО, які приступили до навчання на Нікопольському факультеті НМетАУ. Вже за місяць з ініціативи директора Нікопольського регіонального центру НМетАУ моніторингу освіти і соціального партнерства (С.М. Зінченко) та за сприяння керівництва НМетАУ (ректор О.Г. Величко), Інституту інтегрованих форм навчання /ІнІФН/ (директор - Т.С. Хохлова), підтримці Дніпропетровської облдержадміністрації, Нікопольської міської ради і корпорації "Інтерпайп" відбулася зустріч цих студентів з керівництвом і провідними вченими НМетАУ (https://nmetau.edu.ua/ru/mfac/i3002/p-3/e2695). На зустрічі були присутні представники преси і телебачення (11-й и 51-й телеканали Дніпра), яким ректор академії д.т.н. проф. О.Г. Величко дав змістовне інтерв’ю*, підкресливши, що в НМетАУ захисникам України - учасникам АТО приділяється особлива увага і для них будуть створені всі умови для успішного навчання та отримання достойної освіти з обраних спеціальностей. І це були не пусті слова.

* відеозапис інтерв’ю з ректором розміщений на сайті 11 міського (м. Дніпро) телеканалу за адресою: https://www.11tv.dp.ua/news/dp/2017/11/17/28490.html

В цьому могли переконатися учасники обласного семінару «Пошук шляхів підвищення ефективності соціального партнерства НМетАУ з роботодавцями Нікопольського регіону і Дніпропетровської області шляхом формування та реалізації регіональних і обласних програм професійної перепідготовки та соціальної адаптації учасників бойових дій», що відбувся 29 березня 2018 р. на Нікопольському факультеті.

На семінар були запрошені керівники кадрових служб практично всіх провідних підприємств м. Нікополя й регіону, представники Дніпропетровської обласної державної адміністрації, а також місцевих органів влади, але головними діючими особами були… - все ті ж колишні воїни - учасники АТО, але тепер вельми успішні й цілеспрямовані студенти академії.

Розуміючи важливість і значимість для іміджу НМетАУ даної події, на захід були запрошені представники засобів масової інформації, серед яких були:

- представники прес-служби Дніпропетровської облдержадміністрації;

- телерадіокомпанія «ТРК МГОК TV»;

- кореспонденти «Студії телебачення НЗФ»;

- представники місцевих ЗМІ - газети «Проспект трубників», «Електрометалург» і місцевих (м. Нікополь) інтернет-видань (сайтів).

Для проведення семінару був обраний просторий… комп’ютерний клас, в якому за комп’ютерами розмістилися студенти групи МЕ915-17Н (учасники бойових дій), а за столами в центрі приміщення – учасники семінару й гості.

Після короткого привітання директора ІнІФН проф. Т.С. Хохлової семінар почав свою роботу. Але зовсім не так, як це зазвичай буває на подібних заходах…

Семінар розпочався з відкритого заняття-презентації з вищої математики, модератором і ведучою якого була С.М. Зінченко - викладач-методист вищої кваліфікаційної категорії, відмінник освіти України.

Перед Світланою Михайлівною стояло нелегке завдання – продемонструвати присутнім рівень знань, якими встигли оволодіти на її заняттях вчорашні воїни - нинішні студенти, багато з яких нещодавно повернулися з передової (див. статтю «З окопів за парти» - https://nmetau.edu.ua/file/2017-12-15-km-_no_9.pdf). Слід віддати належне й цілеспрямованості наших студентів, які не тільки зуміли продемонструвати свою підготовку з одного з найскладніших розділів вищої математики («Диференційне та інтегральне числення»), але й вміння використовувати для розрахунків сучасне програмне забезпечення (середовище «MathCad»). Хлопці досить швидко виконували видані їм завдання за допомогою комп’ютерів, впевнено коментували формули і хід розрахунків під час коротких виступів біля «дошки» (екрану)…

…чим неабияк здивували і відверто порадували достатньо суворого не суддю, але справжнього експерта в цій галузі знань, - д.т.н., проф. Г.Г. Швачича, який також був присутній на семінарі. Йому сподобалося те, як хлопці оволоділи комп’ютерною математикою і впоралися із завданнями, на чому він наголосив у своєму виступі за підсумками семінару, подарувавши на пам’ять студентам і факультету декілька примірників нещодавно виданої у НМетАУ монографії «Вища математика з використанням комп’ютерних технологій».

В «дебатах» по закінченні заняття виступили декан факультету к.т.н. С.В. Пилипенко та його заступник, ст. викладач Л.О. Бобкова, які наголосили на неймовірному прогресі у знаннях, відмітивши наполегливість, з якою студенти оволодівали непростою наукою за достатньо малий проміжок часу, що відведений навчальними планами. Декан факультету, не приховуючи задоволення й гордості за своїх студентів – захисників Вітчизни, висловив свою повагу до їх подвигів і захоплення досягненнями, які вони продемонстрували під час відкритого заняття.

Завідувачі кафедрами ІнІФН к.т.н. І.Й. Водін і к.іст.н. О.А. Кузнєцов, що виступили потім, відмітили, що саме таких студентів вони хотіли б бачити на більш старших курсах, - високо вмотивованих, націлених на результат і таких, що вміють домагатися цього результату. Природним бажанням зав. кафедрою Теорії, технології та автоматизації металургійних процесів (І.Й. Водін), що він висловив з іронією вголос, було таке, що всі студенти з групи МЕ915-17Н повинні зробити «єдиний правильний вибір» - навчатися в подальшому тільки за спеціальністю «Електрометалургія сталі та феросплавів»!

Далі розпочалася справжня «передвиборча агітація». Керівники кадрових служб гірничо-збагачувальних комбінатів запевняли наших студентів, що їх вже зараз очікують прекрасні умови роботи у мм. Покров і Марганець з перспективами кар’єрного зростання і достойною заробітною платнею.

Не менш переконливими намагалися бути заст. начальника управління персоналом ПАО «Нікопольський завод феросплавів» М.Л. Кошкін, начальник відділу кадрів ТОВ «Інтерпайп Нікотьюб» Т.М. Картава і заст. начальника відділу кадрів ТОВ «ВО «Оскар» Т.П. Орленко, які наголошували на переваги роботи в своїх підприємствах, які за їх словами в найближчому майбутньому будуть співставні з роботою за кордоном, а за деякими стратегічними аспектами будуть навіть більш привабливими.

Резюмуючи попередні виступи, представник відділу освіти Нікопольської райдержадміністрації Ю.В. Амелічкіна відмітила, що на власні очі переконалася у високій якості підготовки спеціалістів на Нікопольському факультеті НМетАУ, підкресливши суспільну важливість роботи, що проводить факультет з надання колишнім учасникам АТО можливості знайти і успішно реалізувати себе в одній з найбільш важливих галузей економіки регіону і держави – металургії.

Про важливість роботи, яку проводить НМетАУ з реабілітації та соціальної адаптації колишніх воїнів АТО говорили й представники Центру допомоги учасникам АТО при Дніпропетровській облдержадміністрації О.В. Чумак та А.А. Купрій, підкресливши суттєвий внесок нашої академії у справу великої суспільної й державної значущості.

Керівник благодійного фонду «Спадщина України», к.т.н., доц. кафедри Покриттів, композиційних матеріалів і захисту металів А.В. Біла подякувала представникам органів державної влади і кадрових служб підприємств нікопольського регіону за високу оцінку роботи, що проводиться у НМетАУ, побажавши студентам бути й надалі такими ж відданими справі і самовідданими, як свого часу на лінії фронту, яка в даний час перемістилася для наших хлопців до стін НМетАУ, в тому числі – її Нікопольського факультету.

Приємним сюрпризом для організаторів заходу – С.М. Зінченко и Л.О. Бобкової стало вручення їм Почесних грамот від ректора академії за високий рівень організації заходів у НМетАУ, які нагороджені отримали під аплодисменти присутніх з рук директора ІнІФН НМетАУ Т.С. Хохлової.

Однак на цьому сюрпризи не закінчилися. Наші доблесні студенти, почувши від керівництва факультету про ювілей, з яким нещодавно вітали директора ІнІФН Т.С. Хохлову, також вирішили її привітати. Окрім розкішного букету квітів, для Тетяни Станіславівни вони заздалегідь приготували пам’ятну медаль, яку вручили під аплодисменти всіх присутніх із вдячністю за прекрасні умови, що створені для їх навчання на Нікопольському факультеті НМетАУ.

По закінченні семінару його учасникам було запропоновано зробити пам’ятне фото. Нехай на нього потрапили не всі присутні на заході (частина заводчан були вимушені повернутися на підприємства через невідкладні справи), але атмосфера, що там панувала, надовго залишиться у пам’яті всіх, хто був присутній в комп’ютерному класі та міг переконатися в тому, що Національна металургійна академія України по праву має високий почесний статус і є тим вищим навчальним закладом, у якому за словами студентів – колишніх воїнів АТО - ВАРТО НАВЧАТИСЯ!

Будемо сподіватися, що така знакова подія не залишиться поза увагою і знайде відображення на телебаченні та у засобах масової інформації, викликає позитивний суспільний резонанс не тільки в м. Нікополь, але й на обласному рівні.

Ю.СТУПАК, секретар вченої ради ІнІФН 

 

Нікопольський факультет (м. Нікополь)