Міжнародний освітній семінар «Інтернаціоналізація вищої освіти: досвід ЄС Темпус проектів PICASA і UNIVIA»

21 грудня 2016 року провідний менеджер проектів відділу міжнародного співробітництва Ірина Сорокіна взяла участь в семінарі «Інтернаціоналізація вищої освіти: досвід ЄС Темпус проектів PICASA і UNIVIA», який було організовано Міністерством освіти і науки України.

У заході взяли участь понад 50 учасників з різних ВНЗ і науково-дослідних установ України. Модераторами семінару були Перший заступник Міністра освіти і науки України Володимир КОВТУНЕЦЬ та представник Національного Erasmus + Офісу в Україні пані Жанна Таланова.

Вісім спікерів з Темпус проектів PICASA та UNIVIA презентували результати реалізації проектів у своїх установах, поділилися досвідом, отриманим в рамках процесу виконання проектів. Було презентовано наступні питання:

- Створення стратегії інтернаціоналізації ВНЗ;

- Управління інтернаціоналізацією процесів ВНЗ;

- Побудова структури, організація та координація діяльності в відділах міжнародного співробітництва;

- Управління інтернаціоналізацією процесів в сфері освіти і наукових досліджень;
- Система забезпечення якості в процесах інтернаціоналізації ВНЗ;

- Створення критеріїв оцінки якості процесів інтернаціоналізації;

- Приклади інтеграції культурних компонентів в процесі інтернаціоналізації, тощо.

Ірина Сорокіна виступила з презентацією на тему «Управління процесами інтернаціоналізації освіти і наукових досліджень в галузі вищої освіти: досвід Національної металургійної академії України". В рамках виступу, Ірина представила наступну інформацію:

- Концептуальні зміни в НМетАУ на адміністративному та науковому рівнях, що запроваджено в рамках проекту PICASA;

- Завдання та функції  відділу міжнародного співробітництва НМетАУ;

- Переглянуті освітні програми в рамках процесу інтернаціоналізації освіти;

- Міжнародна діяльність у НМетАУ, посилення ролі англійської мови в навчальному процесі;

- Міжнародні угоди.

Семінар був дуже інформативним та практично орієнтованим.

Кафедра електрометалургії ім. акад. М.І.Гасика