Курс "Енергетичний аудит"

З 03 по 20 лютого 2020 року в НМетАУ проходила навчання чергова група слухачів курсу підвищення кваліфікації з енергетичного аудиту. Цього разу навчальний курс проходив за оновленою програмою «Енергетичний аудит. Робота з Фондом енергоефективності» за підтримки Уряду Німеччини та Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ).

Курс було розроблено на основі кращого європейського досвіду, за участі провідних український та іноземних фахівців з енергоаудиту. До викладання залучалися досвідчені тренери з числа викладачів кафедри енергетичних систем та енергоменеджменту НМетАУ, представники Фонду енергоефективності та регіональні консультанти Міжнародної Фінансової Корпорації (IFC).

Програма курсу включала в себе лекційні та практичні заняття, на яких розглядалися питання енергоефективності будівель, використання вимірювальних приладів, методика та особливості проведення енергетичних аудитів та енергетичної сертифікації будівель з урахуванням вимог чинного законодавства. Крім того, слухачі курсів під керівництвом досвідченого практикуючого аудитора мали змогу на практиці провести енергетичне обстеження реальної житлової будівлі, виконати необхідні розрахунки та сформувати енергетичний сертифікат для визначення класу енергоефективності даного об’єкту. До окремого блоку занять увійшли теми, в яких розглядається специфіка Фонду енергоефективності та особливості роботу енергоаудиторів з ОСББ.

На завершення курсу було проведене підсумкове тестування, за результатами якого всі слухачі отримали сертифікати про успішне проходження курсу за матеріалами проекту GIZ «Підтримка національного Фонду енергоефективності та програми екологічних реформ (S21) в Україні» та сертифікати про підвищення кваліфікації НМетАУ.