ВЕРХОВНА РАДА СПРОСТИЛА ВСТУП ДО ВНЗ У 2022 РОЦІ

24 березня 2022 р. Верховною Радою України був ухвалений законопроєкт №7132 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України в сфері освіти". Законопроектом, що переданий на підпис Президенту України, зокрема, передбачається наступне:

- випускники 2021-2022 навчального року звільняються від проходження державної підсумкової атестації;
- вступ до закладів вищої освіти цього року відбудеться за спрощеним механізмом без використання результатів зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування.

У коментарях до законопроекту зазначається, що "...вступна кампанія до українських вишів цього року не скасовується, але пройде за спеціальною процедурою, яка зараз опрацьовується Комітетом з питань освіти і науки разом з Міністерством освіти і науки". Підкреслюється, що "...це буде простий, зрозумілий, а головне – прозорий механізм вступу..." з чітким планом дій для абітурєнтів, який завдяки цифровізації буде максимально безпечним. Один з варіантів на заміну ЗНО, що обговорюється, - мультипредметний онлайн-тест (українська мова, історія України, математика). Але остаточне рішення ще не оприлюднено.

Джерела інформації: Офіційний вебпортал парламенту України     Сайт МОН України     ІА Іnterfax-Україна

Нікопольський факультет (м. Нікополь)