Інститут промислових та бізнес технологій
Українського державного університету науки і технологій

Робота ІІ Міжнародної конференції студентів, аспірантів і молодих вчених "Сучасні технології тугоплавких неметалевих і силікатних матеріалів" НТУ "ХПІ"

23-24 березня 2011 року представники кафедри хімічної технології кераміки і вогнетривів (ХТКіВ) приймали участь у роботі ІІ міжнародної конференції студентів, аспірантів і молодих вчених „Сучасні технології тугоплавких неметалевих і силікатних матеріалів”, яка проводилась у Національному технічному університеті „Харківський політехнічний інститут”. На конференції обговорювались результати науково-дослідних робіт за напрямками: керамічні і вогнетривкі вироби різноманітного призначення; композиційні і в’яжучі матеріали; передові технології скла і емалюй; сучасне устаткування та інтенсифікація процесів виробництва; екологія, ресурсо- і енергозберігаючі технології.

В роботі конференції приймали участь студенти-дослідники і молоді вчені Росії, республіки Білорусь і України. Національну металургійну академію України представляли студенти-магістри Макарова Г.С., Дишко Л.С., Бабаєва О.С. (група ХС-06) і аспірант Онасенко Ю.А. (3-й рік навчання) кафедри ХТКіВ.

Наука


Під керівництво доцента кафедри Карасик Т.Л. студенти-магістри Бабаєва О.С. і Дишко Л.С. протягом навчального року проводили науково-дослідну роботу щодо досліджень структури і властивостей силікатних стекол з використанням методу інфрачервоної спектроскопії і унікального пристрою для визначення поверхневого натягу розплаву скла на границі двох фаз „розплав – металева поверхня”.

Особливу зацікавленість учасників конференції мали доповіді студентки Макарової Г.С. (керівник – доцент Наумов О.С.) і аспірантки Онасенко Ю.А. (керівник – Пилипчатін Л.Д.), які представили результати експериментальних досліджень в галузі неформованих вогнетривких матеріалів, зокрема, бетонів нового покоління на гідравлічних в’яжучих. Дослідження впливу мінеральних пластифікаторів бетонних мас і поверхнево-активних речовин на властивості вогнетривких низькоцементних бетонів і алюмінаткальцієвого цементу, дозволило розробити дослідникам нові аспекти концептуального погляду на проблематику пластифікації, що носить науково дискусійний характер.

Кафедра металургійного палива та вогнетривів