Студентська олімпіада QForm-2019

У квітні 2019 року на базі кафедри «Обробка металів тиском ім. акад. О. П. Чекмарьова» Національної металургійної академії України» відбудеться щорічний Всеукраїнський етап міжнародної студентської олімпіади по технологічній підготовці виробництва, гарячій об’ємній штамповці та пресуванню. Заходи пройдуть одночасно в декількох технічних університетах різних країн світу у формі мережевої (розподіленої) олімпіади.

Міжнародним організатором проведення олімпіади виступає компанія QFX Simulations Ltd. (http://qform3d.com/education/olympiad).

Наука

Конкурс між студентами буде складатися з наступних частин: студенти, які беруть участь, отримають креслення вісісиметричної деталі після механічної обробки та повинні будуть спроектувати деталь для гарячого штампування і форму інструменту для остаточного кування, а потім визначити необхідний технологічний процес для її виготовлення. Заключною стадією звіту є математичне моделювання запропонованого процесу кування. Моделювання буде виконано в програмному забезпеченні QForm для оцінки та перевірки розробленої технології.

Розроблена технологія буде оцінюватися за такими критеріями:

• розрахунок креслення деталі гарячого штампування;
  • обґрунтування розробленої технології об'ємного кування;
  • ефективність і результативність запропонованої технології засновані на результатах моделювання в QForm. Оптимально спроектована технологія не повинна мати дефектів, повністю заповнити деформуючий інструмент, складатися з мінімальної кількості технологічних ланцюгів з високою ефективністю кування і високою ефективністю витрати.

Допомога в підготовці: для підготовки до Олімпіади  вузи, що надіслали заявки (і які не мають сучасної версії ПЗ - QForm VX), отримають безкоштовну мережеву ліцензію зазначеного ПЗ на 3 робочих місця терміном дії до трьох місяців, яка може бути активована в будь-який момент, але не пізніше, ніж за місяць до початку Олімпіади. Разом з ліцензією будуть надані методичні матеріали для вивчення ПО.

Заявки на участь заповнюються у електронному вигляді згідно із формою та надаються на електронну адресу відповідального до 10.04.2019 р.

Відповідальний за проведення українського етапу Олімпіади: доц. Андрєєв В. В.

Кафедра обробки металів тиском ім. акад. О.П.Чекмарьова