7-9 жовтня 2014 р. відбулася ХVІІ міжнародна наукова конференція ?Теплотехніка та енергетика в металургії?

Конференція проводилась з метою обміну досвідом за період 2011 – 2014 рр., обговорення результатів наукових робіт, а також визначення основних напрямків розвитку прикладної науки і виробництва у період 2015 – 2017 рр.

У роботі конференції взяло участь 190 осіб з 9 країн: України, Хорватії, Угорщини, Польщі, Словаччини, Сполучених Штатів Америки, Росії, Білорусі, Узбекистану.

Окрім металургійної академії співорганізаторами конференції були:

• Міністерство освіти і науки України;
  • Академія наук вищої школи України;
  • Інститут інноваційних технологій і змісту освіти МОН України;
  • Всеукраїнське об’єднання обласних організацій роботодавців підприємств металургійного комплексу «Федерація металургів України»;
  • Об'єднання підприємств «Металургпром» (Україна);
  • Асоціація «Центр впровадження енергозберігаючих та інноваційних технологій» (Україна);
  • Корпорація «Дніпротехніка» (Україна);
  • Федеральний державний автономний освітній заклад вищої професійної освіти «Уральський федеральний університет ім. першого Президента Росії Б.М. Єльцина (Росія);
  • Білоруський національний технічний університет (Республіка Білорусь);
  • Politechnika Cz?stochowska (Польща);
  • Technical University Kosice (Словаччина);
  • Universety of Zagreb. (Хорватія).

Загальна кількість учасників від України – 162 особи, з них – 24 співробітника НМетАУ (у тому числі 8 молодих вчених) та 8 студентів кафедри теплотехніки та екології металургійних печей та кафедри промислової теплоенергетики НМетАУ. У роботі конференції прийняло участь 26 навчальних заклади і 14 наукових установ та промислових підприємств.

Тези доповідей учасників конференції опубліковано у науковому виданні «Труды XVІІ международной конференции "Теплотехника и энергетика в металлургии"», НМетАУ, г. Днепропетровск, Украина, 7-9 октября 2014 г.- Днепропетровск: НМетАУ, 2014.- 202 с.

В ході роботи конференції було проведено 3 пленарних засідання, на яких заслухано 45 доповідей. 45 доповідей було представлено на конференції, як стендові. На підсумковому третьому пленарному засіданні проведено обговорення представлених доповідей, сформульовано та затверджено більшістю голосів рішення та рекомендації конференції.

У рішенні зазначено, що за період з минулої конференції у наукових школах металургійної теплотехніки та промислової теплоенергетики проведено значну роботу у напрямках: удосконалення теплотехнологій металургійного виробництва; підвищення енергоефективності високотемпературних теплових агрегатів шляхом удосконалення їх конструкцій і режимів експлуатації; моделювання і розрахунків теплофізичних процесів у металургійному виробництві; вирішення екологічних проблем металургійного виробництва.

Конференція закликала сприяти розробці новітніх стандартів вищої освіти на основі нового Закону України «Про вищу освіту» з урахуванням Національної рамки кваліфікацій та професійних стандартів.

Прийнято рішення про проведення наступної ХVІІІ міжнародної наукової конференції «Теплотехніка та енергетика в металургії» у жовтні 2017 р на базі Національної металургійної академії України.

Ред. новин