Інститут промислових та бізнес технологій
Українського державного університету науки і технологій

Засідання філософського клубу "Світогляд"

Засідання філософського клубу "Світогляд"

26 лютого 2013 р. у стінах нашої академії відбулася чергова зустріч у філософському клубі «Світогляд», яку було присвячено обговоренню теми про гендерні стереотипи та пошук супутника життя.

У кожного, хто збирається створити сім'ю, є образ ідеального партнера. Він існує у свідомості людини, а іноді ховається в глибинах несвідомого. Ідеал може стати вірним помічником в пошуку своєї половини або звести нанівець чергові відносини. Існує кілька факторів, що впливають на формування цього ідеалу: образ батька протилежної статі, відносини батьків один з одним, казкові образи та образи з кінофільмів, соціальні установки, значущі для нас особистості, наш досвід спілкування з людьми, наші потреби і т.ін. Всі ці чинники складаються в суму, яка стає нашим орієнтиром у виборі супутника життя, усвідомлюємо ми це чи ні. Одну з провідних ролей у цьому процесі відіграють так звані гендерні стереотипи. Поняття «гендер» (gender) використовується для позначення відмінностей між чоловіками і жінками, що не зводиться до біологічних і анатомічних відмінностей, існування яких зафіксованo в понятті «стать» (sex). Гендер – соціальна стать людини (на відміну від біологічної статі), яка пов’язана з соціально-ролевим статусом, що визначає соціальні можливості кожної статі в сімейному житті, освіті, професійній діяльності. Генедерні стереотипи мають велике значення в нашій культурі, а зокрема і в світогляді кожного з нас, що реально впливає на становище шлюбу та сім’ї сьогодення.

Мета нашої зустрічі була навчити студентів глибинному розумінню природних властивостей людини та етиці сімейно-шлюбних відносин. До уваги присутніх було запропоновано відеоролики про діалектику єдності та протилежності жінок та чоловіків. На поставлену тему розпочалася палка дискусія про властивості ідеалів чоловіка та жінки, яку активно підтримали наші постійні члени клубу: Юлія Драган (ФК01-12), Катерина Калюжна (ФК01-12), Юрій Охрій (МЛ01-11), Артем Стьожка (МЕ04-12). Студентами було обґрунтована ціла низка цікавих, та не за віком мудрих думок, поглядів, ідей, пропозицій. Так, наприклад, Татьяна Петрова (ХТ01-12) та Ілля Гордич (МЕ07-09-2) висловили інтересні думки щодо проблеми реалізації жінки в сім’ї та її відношення до кар’єри, а Юлія Соболь (МЕ08-09) підняла проблему бездітних подружніх пар щодо усиновлення та виховання дітей-сиріт.

Тривала зустріч закінчилася чаюванням з співбесідою в тісному дружному колі. Щиро дякуємо всім учасникам клубу за цікаву та корисну зустріч. Чекаємо на вас у наступній зустрічі.

Інформаційні повідомлення


Кафедра філософії та політології